Hizmetlerimiz

Muhasebe Hizmeti

Akpınar Müşavirlik, yasal mevzuatlara uygun olarak müşterilerine muhasebe hizmetleri vermektedir. Tutulması gereken yasal defter ve kayıtlar, belge düzeni, verilmesi gereken beyanname ve bildirgeler ile mali tablolar şirketimiz tarafından hazırlanmaktadır.
Akpınar Müşavirlk olarak, muhasebe hizmetleri kapsamında, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu, yönetim ve finansal raporlama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde muhasebe sistemi altyapısı müşteriye özel dizayn edilmekte ve yönetim, IFRS, US GAAP, dövizli vb. istenilen her türlü muhasebe hizmeti aynı zamanda verilmektedir.
Muhasebe hizmetlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, müşteri ofisinden veya ofisimizden verilmektedir. Ayrıca ihtiyacı olan müşterilerimize ofislerinde tam zamanlı muhasebe personeli görevlendirilmektedir.
Muhasebe hizmetlerimiz aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Defter tutma,
Beyanname ve Bildirgelerin hazırlanması ve gönderilmesi,
Müşteri iş akış süreçlerine uygun olarak belgeleme ve Dosyalama Desteği,
Defter Tutma:

Müşterilerimiz yasal olarak tutulması gereken defterlerini süresinde müşteri ofisinde veya ofisimizde işlenilmektedir.
Müşterinin ihtiyaçları çerçevesinde, masraf merkezi, kar merkezi, proje bazlı, dövizli kriterler ile, IFRS ve US GAAP gibi diğer muhasebe prensipleri ile yabancı dillerle de defter tutulmaktadır. Müşterinin ihtiyaçları ile yasal zorunluluklar birleştirilerek tek bir sistem ile bütün ihtiyaçların karşılanması ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmaktadır.
Beyanname ve Bildirgeleri Hazırlanması ve Gönderilmesi:

Türk vergi ve diğer yasal mevzuatlar çerçevesinde müşterilerimizin vermesi gereken tüm aylık, üçer aylık ve yıllık vergi, SSK ve diğer bildirgelerin muhasebe kayıtlarına uygun olarak hazırlanıp ve gönderilmektedir.
Bu hizmetimizden defter tutma hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin yanı sıra, defterlerini bünyesinde tutan ancak bu hizmeti ayrıca talep eden müşterilerimize de vermekteyiz. Yine bu hizmet kapsamında aylık olarak müşteri bünyesinde tutulan defter kayıt ve belgelerin kontrolü de yapılmaktadır.
Beyanname ve bildirgeler eşliğinde talep edilen mali tablolar, Formlar ve tabloların hazırlanması da bu hizmetimizin kapsamındadır.
Müşteri iş akış süreçlerine uygun olarak belgeleme ve dosyalama Desteği:

Müşteri iş akış süreçlerinin incelenip, müşteri süreç analizinin yapılarak muhasebeye belge akış düzeninin oluşturulması ve dosyalama yerlerinin belirlenmesi danışmanlık hizmetleri muhasebe hizmetlerimizin kapsamındadır.
Bu hizmetimizin amacı muhasebe birimine evrakların zamanında iletilmesinin sağlanması ile geçmişle ilgili her evrakın muhasebe biriminden sorulmasını engelleyerek muhasebe birimi ile diğer birimlerin gereksiz zaman israfını azaltmak ve şirket içi verimliliği artırmaktır.
Daha fazla bilgi için lütfen aşağıda yer alan telefon ve mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz